Bezárt egy református óvoda és iskola Kiskunhalason

2020. március 13., címkék: koronavírus, református egymi

A járványügyi helyzet miatt határozatlan időre bezárt egy kiskunhalasi református óvoda és iskola. Az intézkedésre azért volt szükség, mert a Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézet (EGYMI) kiskunhalasi tanintézménye a helyi kórház területén található, és az épületre az egészségügyi intézmény igényt tart.

Skatulyák helyett segítség

2020. január 16., címkék: diakónia, református egymi

– Nyitom az ajtót. Csak kövessék a bárányokat, és idetalálnak! – halljuk a némileg meghökkentő szavakat a Bakáts utcai lakóépület előtt toporogva. Meglepetésünkből felocsúdva belépünk az ajtón, és a lépcső felé fordulva azonnal megértjük, mire utalt Beszterczey Andrásné Kustár Ágnes, a Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény (EGYMI) Budapesti Tagintézményének vezetője: bolyhos báránykákat ábrázoló falmatricák segítenek, hogy megtaláljuk a bejáratot. Mire odaérünk, már nyílik is az ajtó, és a bentről a szürke folyosóra áradó fénynél csak a vezető kedves mosolya tűnik hívogatóbbnak.

Érted?!

2017. szeptember 04., címkék: tábor, ifi, református egymi

Református EGYMI Országos Értéktermő Tehetségközpont nyári diáktáborában hetven, az ország különböző pontjairól érkezett diák vett részt.

A pedagógiai szakmai munka értékelése a Református EGYMI-ben 2013

2014. október 21., címkék: református egymi

A Magyarországi Református Egyház Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Általános Iskola, Óvoda és Pedagógiai Szakszolgálata (röviden: Református EGYMI) rehabilitációs és pedagógiai programjában meghatározott feledatok végrehajtásának értékelése és a padagógiai szakmai munka eredményességének értékelése. Letölthető, pdf formátumban a jobb hasábból.